• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Özgeçmiş

1971 yılında Kayseri -Yahyalı’da doğdu.

 1996 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İşletme Ana Bilim Dalı'nda Yüksek Lisansını tamamladı. Üniversite öğrenciliği yıllarında ulusal basında (İHA) muhabirlik yaptı. Birçok ulusal ve yerel gazete ve dergide makale ve haberleri yayımlandı.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen İkinci ve Altıncı Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışmasında, Güncel Yazılar ve Röportaj dallarında birincilik ödüllerini aldı.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 1997 yılında düzenlenen Öğretmenler arası Anı Yarışmasında birincilik ödülünü aldı.

Yerel olarak yayınlanan Bizim Yahyalı Gazetesi’nin başyazarlığını yürüttü. İki yıl süreyle Yahyalı FM’de, “Yusuf Yeşilkaya İle Mısraların Dili” adında bir şiir programını hazırlayıp sundu.

Öğrencilik yıllarından beri kişisel gelişimle ilgilenen Yusuf YEŞİLKAYA, yurt içinde ve yurt dışında birçok seminer ve eğitim programına katıldı. INLPTA tarafından geçerliliği olan NLP Master Practitioner unvanına sahiptir. Resmi ve özel kurumlarla, sivil toplum kuruluşlarına, “Etkili İletişim Becerileri”, “Aile İçi İletişim”, “Ekip Motivasyonu ve İletişim”, “Mutlu Aile Başarılı Çocuk”ve “Başarı ve Motivasyon” konulu seminerler vermektedir.

Yusuf YEŞİLKAYA, evli ve iki çocuk babasıdır.

Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° -2°